Už vás nebaví pôvodný vzhľad Minecraftu? Chcete si Minecraft trochu osviežiť, spraviť si ho viac vlastným? Tak práve pre vás sú určené Texture Packy.

Narozdiel od iných hier, kde musíme pre zmenu vzhľadu textúr nabúravať a modifikovať herné súbory, Mojang pre nás všetko značne zjednodušil, keďže priamo v hre je zabudovaný inštalátor texture packov a skinov.

Inštalácia texture packu

1) Stiahneme si zvolený texture pack. Ten MUSÍ (!) byť zabalený vo formáte ZIP. Tento archív pred inštaláciou NErozbaľujte. Ak texture pack už stiahnete rozbalený, môžete ho skúsiť pomocou programu na archivovanie súborov (napr. WinRAR / WinZip) zabaliť do formátu ZIP, avšak tento postup nemusí vždy pracovať správne.

2) NErozbalený archív vo formáte ZIP nahrajte do priečinka:

  • ak používate systém Windows XP/Vista/7:
    C:\Users\meno-používateľa\AppData\Roaming\.minecraft\texturepacks
    (do tohto priečinku sa najjednoduchšie dostanete, keď do poľa Adresa v “Tento počítač” zadáte “%AppData%\.minecraft\texturepacks“

  • ak používate systém Linux: ~/.minecraft/texturepacks
  • ak používate systém Mac OS X:
    ~/Library/Application Support/minecraft/texturepacks

3) Ak ste súbory už nakopírovali, spustite Minecraft klienta a kliknite na button “Mods and Texture Packs”

4) Otvorí sa Vám okno s prehľadom všetkých ZIP súborov nahraných v priečinku texturepacks. Po kliknutí na jeden z nich sa automaticky nainštaluje a aktivuje. Pokiaľ sa budete chcieť vrátiť k pôvodnému vzhľadu, stačí kliknúť na “Default”

5) Užívajte si Minecraft po novom. Ale nazabúdajte, že každá takáto zmena je tzv. client-side. Čiže aj keď založíte server s aktivovaným Texture Packom, užívatelia, ktorí sa na neho pripoja, budú hru vidieť s pôvodnými textúrami.